Additive Manufacturing Meeting (AMM) jest międzynarodowym wydarzeniem skierowanym do osób i instytucji, które są zaangażowane w rozwój i wdrożenie technologii addytywnych. Organizatorzy, Politechnika Wrocławska i Centrum Zaawansowanych Systemów Produkcyjnych (CAMT) mają na celu stworzenie wspólnej platformy do wymiany wiedzy i doświadczeń w zakresie rozwiązań przemysłowych oraz medycznych. Z dumą i radością informujemy, że Colmex był partnerem tegorocznej konferencji. Nasza obecność podkreśliła znaczenie i wsparcie, jakie firma wnosi w rozwój technologii addytywnych.
Celem AMM jest nie tylko prezentacja najnowszych osiągnięć w dziedzinie technologii addytywnych, ale również budowanie sieci kontaktów i współpracy pomiędzy przedstawicielami przemysłu oraz nauki. Wydarzenie stanowi platformę, na której eksperci i pasjonaci mogą dzielić się wiedzą, doświadczeniem i innowacyjnymi rozwiązaniami. Wśród prelegentów i uczestników AMM znaleźli się specjaliści z różnych dziedzin, którzy skupiają się na zastosowaniach addytywnych w przemyśle, czy w medycynie. Konferencja stanowiła unikalną okazję do zdobycia wiedzy, wymiany doświadczeń oraz nawiązania owocnych kontaktów dla wszystkich zainteresowanych rozwojem technologii przyrostowych.
Podczas Additive Manufacturing Meeting 2023 mieliśmy przyjemność gościć Ralfa Frohwerka, Global Head of Business Development w SLM Solutions. Jego wykład, zatytułowany "Changing the Way the World Manufactures – Metal AM in Automotive", był bardzo interesującym wystąpieniem na konferencji. Ralf Frohwerk to ceniony ekspert w dziedzinie technologii addytywnych i posiada bogate doświadczenie w branży motoryzacyjnej. Jego prezentacja skupiła się na wpływie technologii druku 3D na przemysł motoryzacyjny oraz na sposobach, w jakie metody addytywne zmieniają tradycyjne procesy produkcyjne. W swoim wystąpieniu Ralf Frohwerk przedstawił nowatorskie rozwiązania, które technologia druku 3D z metalu wnosi do branży motoryzacyjnej. Omówił zalety stosowania metalowych technologii addytywnych w projektowaniu i produkcji komponentów samochodowych, przedstawił również praktyczne przykłady zastosowania technologii addytywnych w sektorze motoryzacyjnym, pokazując, jak producenci samochodów wykorzystują druk 3D w celu osiągnięcia większej wydajności, trwałości i elastyczności w procesach produkcyjnych.
Podsumowując, pragniemy wyrazić nasze serdeczne podziękowania dla Organizatorów za świetnie zorganizowane wydarzenie i współpracę. Jesteśmy przekonani, iż kolejna edycja, zaplanowana na rok 2025 będzie świetną okazją, aby zgromadzić jeszcze większą liczbę uczestników, co zaowocuje jeszcze większe pole do wymiany doświadczeń i współpracy na linii ośrodki naukowe - przemysł.
Zapraszamy także do udziału w naszych webinariach i szkoleniach online, które oferują pogłębioną wiedzę na temat technologii druku 3D z metalu i piasku. Poznaj najnowsze techniki, materiały i praktyczne zastosowania.